כללי הזהב לקניית אבן טבעית

כדי להגיע לתוצאה הרצויה של בית בחיפוי אבן, אלמנט של קיר אבן בסלון או קבלת הגוון שעליו חלמתם, חשוב לשמור על כמה כללים שימנעו מכם עגמת. הנה כללי הזהב, בסיועו של ערן סיב – בעלי חברת אבן סיב:
ודאו כי האבן מתאימה לשימוש הרצוי לכם. לאבנים טבעיות (כמו גם למוצרי קרמיקה, כמו גרניט פורצלן) יש תכונות משתנות על פי סוג האבן. מה שמתאים לחיפוי פנים לא מתאים תמיד לחיפוי חיצוני ומה שיכול להתאים לגג, לא יתאים תמיד למשל לקיר הסמוך לתנור או לאח. הדרך הטובה ביותר היא להבהיר לאיש המכירות באולם התצוגה בדיוק מהו השימוש הנחוץ לכם.
בניגוד לאבן תעשייתית, אבן טבעית מגיעה עם טווח גדול של גוונים – לעתים אפילו בתוך ארגז אחד, שנחצב באותו המקום. לכן, העדיפו מקומות המאפשרים לכם לבחור את האבנים בעצמכם. באבן סיב לדוגמה, החלטנו שאין לבצע מכירה בארגזים סגורים, אפילו אם הלקוח מבקש זאת: אנו מבצעים מיון של האבן עם הגעתה לארץ ואחרינו, גם הלקוח יבצע מיון עצמי, מתוך האבנים שכבר עברו את המיון הראשוני. כך מובטח בדיוק הגוון הרצוי.
גודל האבן: ניתן לקבל את האבן הטבעית בגדלים שונים, לעתים אפילו בפלטות של 3 מטר. חשוב להתחשב בגודל החדרים ובאפקט המבוקש בבחירת גודל המרצפות. בכל מקרה, בחלק מהגלריות, יאפשרו לכם לבצע חיתוך של האבן שרכשתם, במידה ותצטרכו. המידות הפופולריות לחיפוי קירות הם : 10/30 ס"מ, 5/30 ס"מ לחיפוי פנים. לחיפוי קיר חיצוני המידות המקובלות הן 30/30 ס"מ , 15/30 ס"מ. כמובן שלא מדובר על הנחיה מחייבת.
מומלץ להגיע עם מעצב הפנים או האדריכל, במידה שיש לכם כזה, כדי שזה יסייע לכם בבחירת הגוון, הגודל, סוג האבן וכמובן שגם יוודא שקיבלתם אבן איכותית – על פי הדרישה.