משהו להישען עליו

לא תמיד צריך להזמין מעצב פנים כדי לדאוג לשינוי מרענן והכרחי בחלל. הכירו את הסוכנת שתיחלץ לעזרתכם ברגע: הכרית. שלל גוונים, הדפסים וטקסטורות וטווח עלויות מתאים לכל כיס הופך את כריות הנוי לאביזר חובה בגזרת העיצוב. הן יציגו מראה חדש לספה בלויה, יפיחו חיים בחלל מונוכרומטי, יהוו קונטרסט של צבע ויכניסו שמחה וחמימות אל תוך הבית.

אז איך עושים את זה בלי לסיים קורס הום סטיילינג? באיזה צבע בוחרים, וכמה כריות הן לא הרבה יותר מדי?

אליתה ליוינג

ראשית, הפשיטו את החלל הנתון מכל האביזרים המשלימים והבלגן שסביבו. השאירו את הרהיטים החשובים בסביבה. התבוננו במה שלפניכם. האם המיקום נכון ונוח? האם אתם צופים בטלוויזיה ומעדיפים שהשזלונג יהיה מול המסך? אל תהססו לשנות את כיווני הרהיטים באופן שישדר זרימה נכונה בחלל. כזה שלא יצריך אתכם לכישורי לוליינות כשתרצו להרים את כוס התה מהשולחן, או יגרום לכם לעבור מסלול מכשולים בדרך לכורסה. השלב הבא יהיה לבחון את הגוונים שבחלל, שאולי כבר התרגלתם אליהם, ולחשוב מה תרצו לשפר? אולי להכניס קצת צבע? שמא חסר ממד של עומק לחלל המעוצב וכדאי להוסיף מגוון טקטורות מעניינות (ולא באמצעות טיח אקרילי לקיר נבחר). האם חסרה לכם חמימות בחלל? צבעי הכריות והבדים השונים יסייעו להכניס נופך חמים ואינטימי את תוך החדר, בלי להתאמץ. בחרו בכיסוי מבד פרווה מדובלל, לצד כיסוי רקום שייתן פלאשבק נוסטלגי לבית סבתא. האיזונים והניגודים שבבחירת הכריות יכולים לעשות רק טוב לחלל הנבחר. כריות נוי עם כיסויים חלקים, כ"כתמי" צבע רצויים בחלל,  לצד כריות נוי בהדפסים גיאומטריים, הדפס נקודות לצד פסים: הכל הולך, כל עוד תקפידו למתן את הבלגן סביב ולתת להן לככב בגאווה בלתי מוסתרת.

גם לכמות הכריות משקל בקביעת הסגנון העיצובי. אם יש לכם אוסף חפצים מרשים שאינו שייך לאותה משפחה, ואתם אוהבים את הסגנון האקלקטי – תוכלו לשבץ כריות בצבעים שונים, ואפילו לתפור כיסוי לכרית מרקמת גובלן ישנה, כדי להעשיר את ההיצע ולהכניס אופי אל החדר. אם אתם מבכרים את המראה המוקפד, האלגנטי, סדרו בסדר מופתי, ממש כמו על מיטה מוצעת בבית מלון יוקרתי, כמות נכבדה של כריות. הרי בערב, כשאף אחד לא בוחן אתכם, אפשר יהיה להתכרבל עליהן בנוחות מירבית מול הטלוויזיה. חובבי המראה המודרני המינימלסטי יעדיפו להסתפק בזוג כריות ייצוגי עבור הספה הרחבה, ואולי להוסיף כרית ארוכה באמצע, כהצהרה אופנתית נעימה. במה שלא תבחרו, אל תשכחו לתת להן סיכוי אמיתי בבית. בתמורה הן יבטיחו לכן תמיכה ומשענת נוחה.

שכטר בדי ריפוד. צילום: אורי אקרמן