עושים סדר בחדר הרחצה

חדרי הרחצה הפכו במרוצת השנים לאחד החללים החשובים בבית. במציאות החיים האינטנסיבית והתובענית, מי מאיתנו לא רוצה להתחיל או לסיים את היום עם מקלחת מרעננת ומרגיעה. לצד עיצובים מעוררי השראה, נדרשים כיום גם פתרונות אחסון מושלמים ומעוצבים לשלל פירטי הרחצה והפרפומריה. קבלו את המדריך המלא איך לעשות זאת נכון.

באדיבות חברת חלמיש, צילום ערן ניב

לדברי שרון ארמר, מעצבת הבית של חברת ‘חלמיש’, ארונות האמבטיה ושטחי האחסון בחדרי הרחצה יקרים היום מפז, במיוחד בדירות. מוצרי הקוסמטיקה, האיפור והפרפומריה רבים היום יותר מאי פעם ונדרש תכנון מושכל של אלה על פי הצרכים והציוד הנתון. לדבריה, “הלקוח הישראלי שואף לשלמות ושם דגש על שילוב בין מראה הרהיט, ארגונומיה וטכנולוגיה. השימוש בטכנולוגיות ייצור מתקדמות ובחומרים האיכותיים ביותר שיש, מאפשרת ליצרנים ליצור ארונות אמבט מוכנים או בהזמנה אישית על פי ספציפיקציה של הצרכים. בולט כיום השימוש בקורות עץ האלון הטבעי בחללים במראה כפרי כשעליהם מציבים אקססוריז מודרניים, יכול להפוך ללא מאמץ לאקלקטי ועשיר”.

באדיבות חברת חלמיש, צילום סוזי לוינסון

ארמר ממשיכה ומספרת כי “חדרי הרחצה הפכו במרוצת השנים לאחד החללים בבית, במיוחד לאור שגרת החיים האינטנסיבית כשבסיומו של יום היא מהווה מקור טהרה מפנק. כדי ליצור את האווירה המתאימה חשוב להקפיד ולתכנן מראש מקומות אחסון נאותים לשלל האביזרים שיש באמבטיה ובהתייחס לצרכיהם הספציפיים של בעליה. חשוב ביותר לתת דגש על נוחות וליצור היררכיה בין הפריטים השונים.. לחלק אותם בין מגרות או סלסלאות דקורטיביות בהתאם למידת השימוש בהם וכיוב’. לדבריה, ככל שמספר הפריטים המונחים על המשטח עצמו יהיה מינימלי, כך החזות המתקבלת, תהיה נקייה ואסתטית יותר. בהקשר זה, עדיפות יחידות אחסון סגורות על פני מדפים. בחדרי רחצה קטנים במיוחד מומלץ לא לוותר על הפינות ולנצלן. לשם כך ניתן לפנות לנגר, או להשתמש ביחידות מוכנות. פתרונות פינתיים מאפשרים לנצל בחוכמה את הפינות וכך להגדיל את שטח האחסון”.

באדיבות חברת חלמיש, צילום ערן ניב

לדברי מעצבת הפנים דורית וינברן, “אנחנו נתקלים בהרבה מאוד חדרי רחצה שהתחושה בהם היא קרירה וסטרילית בעיקר בשל חיפויי האבן, הקרמיקה והשיש שמהווים את המאסה העיקרית בחלל. את האווירה בחלל ייצרו אביזרים משלמים בהתאם לקונספט הנבחר.. כך למשל, אם בעלי הבית רוצים לשלב אלמנטים רומנטיים עם ניחוח של פעם, ניתן לתלות על אחד הקירות יחידת מדפים או לייצר מקבץ יחידות שנותנים לחדר מראה עשיר ורווי בפרטים ועל הדרך מאפשרים להרוויח גם עוד קצת אחסון. על מנת ליצור אשליית מרחב, מומלץ לשלב בחלל מראות גדולות. את המראה מעל הכיור ניתן להרחיק בכ- 20 ס”מ וליצור מאחוריה משטח אחסון נדיב ממדים לאחסון פריטים נגישים לשימוש יומיומי.

עיצוב דורית וינברן, צילום אלעד גונן
לדברי מעצבת הפנים קרן מימון, “השטח מתחת לכיור הוא אופטימלי לאחסון, בטח לדברים שפחות נרצה להדגיש בחלל. בהתאם לסגנון שנבחר לחלל ניתן להשתמש במגירות מובנות, ארגזים דקורטיביים או קופסאות אחסון דקורטיביות שכיום אינן יקרות כלל. מומלץ לסדר את הארונות והמגירות בעזרת מחיצות פנימיות שיקלו על ההתמצאות וימנעו בלגן. מכיוון שחדרי הרחצה לרוב קטנים מבחינת מטראז’, מומלץ להשתמש במוצרי אחסון לגובה כמו מתלה ורטיקלי, ארון צר וגבוה ועוד”
ארמר מסכמת ומעלה נושא חשוב: “חשוב לבדוק היטב שהחומרים מהן מורכבות היחידות עמידים לאזורים רטובים. בחדרי רחצה בהם ממוקמים גם מכונה הכביסה והמייבש מומלץ לתכנן מקום יעודי לארון שירות עבור מוצרי הניקיון, אבקת כביסה, מרכך, דלי מגב וכיוב’.

עיצוב שרון ארמר, צילום סוזי לוינסון