עיצוב סלון ארוך וצר – כך ניתן תחושה של חלל מרווח

במקרה של עיצוב סלון ארוך וצר יש לזכור את חוק מספר 1 לעיצוב חלל שנראה מרווח וגדול – האווירה הפתוחה, תחושה של אוויר, זרימה, חוסר לחץ ומקום פתוח ונעים. כך גם במקרה של עיצוב קיר סלון ארוך, מסבירים מומחי רשת אליתה ליוינג: הכי נפוץ הוא להמעיט בשימוש בחפצים קטנים, ובגדול להתרכז ברהיטים מרכזיים גדולים ובולטים, שיתאימו במידותיהם לחלל.אם ניקח לדוגמה את הסלון שהוא בדרך כלל חדר הראווה של הבית, ההמלצה היא להתרכז בקבוצת רהיטים בסיסית: ספה ארוכה ונוחה, שתיצור אשליה של אורך, או ספה אחת הנפרשת לאורך החלל – אלו עדיפים משילוב של שלוש ספות שונות היוצרות מראה מקוטע. כמובן במקרה של עיצוב קיר סלון ארוך זה קל יותר, אבל לא חובה. ניתן לשלב כורסת יחיד, ושולחן ארוך וצר הנותן גם אשליה של חלל גדול יותר, שידת טלוויזיה במראה תואם תשלים את העבודה. אם אתם מאוהבי הקישוטים, אגרטל גדול עם פרחים, תמונה עם רקע בהיר ונברשת המפיצה אור נעים ישלימו את המראה.

עיצוב קיר סלון ארוך

באדיבות קמחי תאורה

בפינת האוכל הסמוכה בדרך כלל לסלון אפשר לאבזר בשולחן אוכל קטן, שיכול להיפתח בעת הצורך לשולחן רחב ידיים, כך לא תאלצו להכניס שולחן ענק. במידת הצורך, בחגים ובארוחות משפחתיות תוכלו לנייד את השולחן לחלל האירוח לפתוח ולהגדיל אותו, ולאכלס גם עשרות סועדים. ישנם היום שולחנות אוכל שביומיום מכיל 4 מקומות ישיבה ובעת הצורך נפתחים ומכילים גם 30 מקומות ישיבה, גם בעלי דירות ענק משתמשים בפטנט הזה, כדי להקנות לחדר האוכל מראה נקי ומרווח.

קירות החלל משחקים אף הם תפקיד חשוב ביצירת תחושת הנוחות ותפיסת המרחב. כמובן שגם עיצוב קיר סלון ארוך עוזר, אבל לא חובה. מעצב הפנים ניצן הורוביץ מוסיף כי "קודם כל על החלל להיות בגוונים הבהירים, לבן, שמנת, אופווייט, זהו כלל בסיסי וחשוב. כלל נוסף מעניין הוא שגם אם החדר קטן יחסית, ריצוף באריחים גדולים, יקנה לחדר מראה גדול יותר. בחדרי המגורים נשמור על אותם הכללים, מיעוט ברהיטים, שמירה על סגנון אחיד, ושימוש בצבעים בהירים היוצרים אור".

עיצוב סלון ארוך וצר

עיצוב סלון ארוך וצר. תכנון ועיצוב ניצן הורוביץ, צילום עודד סמדר

תכנון ועיצוב ניצן הורוביץ, צילום עודד סמדר

פתרון נוסף ומוצלח לשמירה על הסדר בחדרים הוא באמצעות ארון קיר ענק, עדיף בחיפוי של מראות לאורך דלתות הארון. ארון קיר שכזה יוצר פתרונות מצוינים לחדרים קטנים, ראשית – אחסון כל הפריטים הקטנים ושמירה על הסדר והקו המינימליסטי והנקי, ושנית השימוש במראות מכפיל את האור ואת גודל החדר. שני פתרונות מצוינים לחדרי הבית השונים.

להרבה אנשים חשוב לשמור על תחושת החום בבית, והם עושים זאת על ידי שימוש בשטיחים. כדאי להקפיד שהשטיח יהיה רחב ידיים, ויתפוס מקום נכבד בחדר, ולהימנע משימוש במספר שטיחים קטנים/בינוניים. עדיף שהשטיח יהיה בצבעים בהירים, אבל מפאת הסיבות הפרקטיות הברורות, גם שטיח בצבעי מוקה או אפור בהירים, ואפילו שטיח שחור בחדר שכולו לבן, יעשו את העבודה.

סלון מעוצב קטן. באדיבות חותם – עיצוב חובק עולם

באדיבות חותם – עיצוב חובק עולם

אם נסכם את הדגשים נגיע למסקנה המתבקשת, גם חלל קטן יכול ליצור אשליה של חלל גדול יותר, חלונות גדולים, הרבה אור, מיעוט בפריטים, שמירה על סגנון אחיד, צבעים בהירים, מראות ומקומות אחסון זמינים, כל אלה יוכלו בקלות לשדרג את ביתכם ואף לתת מראה הרבה יותר גדול.. אשליה אופטית, כבר אמרנו?