הכנת הדירה לקניה עם שדרוגים קטנים

הגיע הרגע, החלטתם למכור את הדירה אבל קונים פוטנציאלים לא ממהרים לסגור עיסקה? סביר להניח שמתיחת פנים לבית תסייע למתעניינים לקבל החלטה. רכזנו כאן עבורכם טיפים ודוגמאות מצולמות לשידרוג הדירה לפני המכירה, באדיבות מזל גלבוע מבעלות המשרד גלבוע ירושלמי.

רגע לפני שנכנסים ללחץ, חשוב להבהיר- לא מדובר על שיפוץ מקיף אלא על Home Staging, תופעה רווחת מאוד בארה"ב, קנדה ואירופה שהולכת וצוברת תאוצה גם כאן בישראל בעזרתה, תהליך מכירת הדירה עתיד להיות קל יותר והיא אף עשויה להעלות את ערכו של הנכס.

חדר שינה נקי ומואר של אורית טראוב

חדר שינה נקי ומואר של אורית טראוב

מתיחת פנים לבית במסגרת הום סטייג'ינג, מאפשרת להדגיש ולהאיר את היתרונות הבולטים של הנכס ולטפל ולהצניע את החולשות שלו שבגינם בדר"כ נופלת המכירה", אומרת מזל גלבוע, "לא מדובר על תהליך ארוך כמו בעיצוב פנים רגיל, אלא בשידרוג שיהפוך את הבית לסוג של קונצנזוס ויקלע לטעמם של מגוון רחב יותר של קונים.

דלת של רשפים. חשוב מאוד להשקיע בכניסה לבית, לטובת רושם ראשוני חיובי

דלת של רשפים. חשוב מאוד להשקיע בכניסה לבית, לטובת רושם ראשוני חיובי

מטרת השדרוג כאמור היא להעלות את ערך הנכס לסכום המקסימלי בעזרת השקעה מינימלית ובמינוף הריהוט והאביזרים הקיימים בבית. השיטה בהחלט מוכיחה את עצמה גם בקרב מוכרי הדירות והבתים כאן בארץ. "מנסיוני האישי, אומרת גלבוע, "בתים שעברו הום סטייג'ינג, נמכרו בתקופות קצרות ובסכומים גבוהים יותר ממה שצפו בעלי הנכסים". לדבריה, נתונים סטטיסטים מרחבי העולם מוכיחים כי בהשקעה של בין כ-3% מערך הנכס, ניתן לעלות את מחירו ב-7%-10% ואף למכור אותו מהר יותר.

אחוז ניכר ממוכרי הבתים אינם מזהים את הפוטנציאל שקיים בנכס. כאן עבודת הום סטייג'ינג עתידה להופך את הבית המבולגן והמיושן, לבית חמים ופרקטי, כזה שיתאים לאחוז גבוב מהמתעניינים. "המטרה היא להתאים את הבית לקהל כמה שיותר רחב", אומרת גלבוע. "יש כאלה שאוהבים צבעוני, אחרים מעדיפים סיגנון רטרו ולכן חשוב למצוא קו קלאסים ומותאם".

הרושם הראשוני של הרוכש הפוטנציאלי נוצר בעשר השניות הראשונות והסטטיסטיקה אומרת שהוא זה שיקבע בסופו של דבר אם תסגר העסקה. אומנם לכולנו יש מסגרת תקציב ידועה מראש, אך בימים ששוק דירות יד שניה מוצף, אותו קונה יבחר בבית בו הם הרגיש הכי טוב. תהליך ההום סטייג'ינג מדגיש בפני הקונים את הפוטנציאל המלא של הבית".

אליתה ליוינג, הוספת מראות

אליתה ליוינג, הוספת מראות

עיצוב דירה לקראת מכירה – הלכה למעשה

גלבוע ממליצה להשקיע בראש ובראשונה בכניסה לבית: שם נקבע הרושם הראשוני, מומלץ להפוך אותה למזמינה ובייתית. צבעו את דלת הכניסה לבית וצרו תבליטים וטקסטורות שונות. דלתות עץ ניתן לכסות בצבע חדש ומבריק למראה המתוחכם או בצבעי מט לייצירת מראה כפרי.

זמן להיפטר מפריטים ישנים: עשו סיבוב בבית, אתרו פריטים שתופסים מקום מיותר ושאלו את עצמכם בכנות האם הם אכן נחוצים לכם בדירה. זכרו, Less is more.

הצניעו פרטים אישיים, השקיעו בניקיון יסודי של הבית ובזמן שאנשים מגיעים לראות את הדירה, עזרו להם להרגיש שהיא שלהם על ידי הרחקת חפצים אישיים או החלפת תמונות משפחתיות בתמונות נטרליות ואופנתיות.

השקעה בחידוש הקירות מסייעת גם כן, באדיבות מעודד צבעים

השקעה בחידוש הקירות מסייעת גם כן, באדיבות מעודד צבעים

שדרגו את צבע לקירות: צביעת הקירות עתידה לשדרג את החלל בתקציב נמוך יחסית. ניתן להשתמש באסכולה התומכת בצביעת קיר אחד או שניים, או לחילופין להשתמש בצבע ניטרלי מרענן. בהשקעה כספית נמוכה שלבו שני גוונים או את הצבע הלבן וגוון חזק יותר אחר, על מנת לשוות לחדר מראה מעוצב ושיקי. באותה מידה ניתן להדגיש ולהבליט קיר אחד, קורה, קיר חוצה, נישה, קיר מעוגל או משקופים.

ביחרו תאורה נכונה. תאורה יכולה בקלות להשפיע על מצב הרוח שלנו והיא תורמת ליצירת תחושה במרחב ומגדילה אותו. מומלץ להישתמש בגופי תאורה בקוים נקיים ולא על פי טעמכם האישי.

בחירת גופי תאורה בקו נקי. באדיבות קמחי תאורה

קמחי תאורה. בחירת גופי תאורה נכונה חיונית

הוסיפו מראות: במקום להשקיע ביצירות אמנות, פזרו מספר מראות בבית שיעניקו אשלייה של גודל ומרחב  בחדרים ויוסיפו אור.

עדכנו את הספה: מומלץ לרפד את הספה הישנה בריפוד אופנתי, רענן ונקי אך ניתן לשדרג ספה קיימת בעזרת כריות אופנתיות ולא יקרות. קחו השראה מצבע הקירות או הרצפה. עדכנו את מראה החלונות על ידי תליית וילון בהדפס מעניין והוסיפו טפט לקיר מרכזי או שניים בדוגמה ניטרלית שלא תעמיס על החלל.

צרו אווירה חמימה וביתית: הכינו מגש עוגות או שתייה ומקמו אותו בגינה, במרפסת או בסלון. השאירו ספר פתוח ובלי שהוא ישים לב הקונה שלכם יקנה את החלום שיש לכם זמן לשבת בנחת במרפסת ולקרוא ספר עם כוס מיץ ביד. שווה להוסיף גם פרחים או צמחים ולהפיץ ריח נעים בעזרת מבשם אוויר או צמחי תבלין.

ארונות מטבח, באדיבות א.א מראות

ארונות מטבח, באדיבות א.א מראות

סדרו את המטבח: מומלץ לנקות את השיש מאביזרים מיותרים ובמידה וקיימים מדפים פתוחים לדאוג לנקיונם ולאבזר אותם בכלי הגשה בהירים ואקססוריז שייצרו תחושה אוורירית ומודרנית.

סדרו את הארון בשירותים ובמקלחת. סדרו את החפצים האישיים במגשים קטנים או סלסלות, סדרו סט מגבות תואמות ולמשקיענים שבינכם, מומלץ להוסיף סחלב טבעי שישווה חלל יוקרתי ומרענן.

רעננו את חדר השינה: ניתן לשדרג את חדר השינה על ידי יצירת לוחות MDF לגב מיטה וציפויי בד שיתאים לכיסוי המיטה והכריות.