עיצוב צבעוני, מקורי ועליז

חג הפורים חושף אותנו גם השנה נחשף לאינסוף מייצגים של צבע, שמחה, ומקוריות בדמות תחפושות, מסיבות רחוב, קישוטים, ועוד. איך ניתן לשאוב השראה מהחג השמח גם בעיצוב הבית עם חללים נועזים, מלאי חיות ועושר צורני?

כורסא בטרנד חורפי, עם בדי קטיפה צבעוניים בעיצוב יפרח בן צבי

כורסא בטרנד חורפי, עם בדי קטיפה צבעוניים בעיצוב יפרח בן צבי

חג הפורים, אחד החגים האהובים והשמחים בשנה אוטוטו כבר כאן וכמידי שנה, לא משנה באיזה גיל, מתחילים לתכנן חודשים רבים מראש את ה-תחפושת שתגנוב את ההצגה! צבעונית, נועזת,יחודית. שלוש ההגדרות האלה תקפות גם בעולם עיצוב הפנים ובאות לידי ביטוי בחללים יחודיים עם אמירה עיצובית וקריצה לעולמות תוכן אחרים, המשווים לכל חלל מראה שאין אחר כמותו.

בעשורים האחרונים אנו נחשפים ליותר ויותר עיצובים מינימליסטיים ונקיים, המגמה תפסה תאוצה בעיקר בשל העובדה שהבתים הפכו להיות קטנים ופרקטיים יותר. בשנים האחרונות ניכרת יותר ויותר מגמה של שילוב אלמנטים צבעוניים ולעיתים אף הומוריסטים המשווים מראה עיצובי מתוחכם יותר ומוסיפים נקודות צבע בחלל המנימליסטי ואמירה עיצובית חזקה לחלל.

"כפי שאנו מחפשים לשבור שגרה ביומיום בעזרת נעליים מיוחדות, תיקים בולטים או אפילו איפור נועז, גם בבית התעוזה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי", מסביר ג'יימי הרננדורנה, מנהל השיווק של חברת HeziBank. "אפשר להשתמש בהדפסים מיוחדים על זכוכית, באריחים בגוונים שונים ובשטיחים או בכורסאות בעיצוב מעניין – שיוצרים עניין".

"כפי שהומור אינו חייב להיות תמיד בוטה ולהיאמר מפורשות, כך גם העיצוב ההומוריסטי אינו חייב להיות גס וברור – כי אם גם נעים ומעודן", אומר המעצב יפרח בן צבי. "כך, זיק של צבע בחלל, הדפס נחמד ופריט דומיננטי ולא שגרתי יכולים לעשות עבודה מצוינת בשיפור מצב הרוח, אך כמו בכל דבר בחיים – גם כאן יש להקפיד על מינון נכון ומדויק".

מרססים את הבית, א.א מראותלדברי מעצב הפנים אורון מילשטיין : "מגמת העיצוב הנועז והצבעוני צוברת תאוצה בעולם בזכות מותגי על מובילים שמעזים יותר, על ידי שימוש בצבעים בולטים, עיצובים יוצאי דופן, שימוש בחומרים מיוחדים ועוד. התעוזה של המותגים ומעצבי העל נוחתת ומותאמת כמו כפפה ליד לצרכן, שגם הוא מצידו מוכן לקבל את פרץ היצירתיות. מגמה בולטת שבאה לידי ביטוי בתערוכות עיצוב חשובות בעולם העיצוב. אם בעבר התעוזה היתה במוצרים פחות דומיננטיים כמו כריות, שטיחים או וילונות, הרי שהיום המגמה התרחבה ובקלות אפשר לראות יצירתיות ותעוזה עם שולחנות אוכל מיוחדים, רגלי כסא, גופי תאורה גרנדיוזיים, אמבטיות מיוחדות ועוד".

לסיכום אומר המעצב יפרח בן צבי כי "כל אחד רוצה שביתו יעוצב בצורה ייחודית וכי האורחים הבאים לביתו יתרשמו לחיוב. על מנת להשיג תוצאה זו, אין צורך למלא את הבית בשלל חפצים מיוחדים, צבעוניים ומשוגעים – כי מרוב דובים לא רואים את היער. בחירת פריט ייחודי אחד, כדוגמאת פסל דקורטיבי, קיר בודד ועליו טפט צבעוני, גוף תאורה משעשע, ספה לא קונבנציונלית והצבתו בסביבה בה יבלוט – הופכת אותו באופן מיידי למוקד משיכה ויותיר רושם חיובי".